„Najważniejsza w terapii jest relacja, to ona uzdrawia”
Irvin David Yalom, Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne
Jestem psychologiem ze specjalnością kliniczną i osobowości, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień, psychotraumatologiem, terapeutą EMDR oraz praktykiem Brainspotting.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.
Pracuję z osobami doświadczającymi przemocy, współuzależnienia, kryzysu uzależnienia, konsekwencji traumy. Obejmuję wsparciem osoby w kryzysie emocjonalnym i relacyjnym, w tym okołorozwodowym, dotkniętym stratą (żałoba, rozstanie).
Od momentu rozpoczęcia drogi zawodowej w 2003 roku, współpracując z Poradnią Terapii Uzależnień w Hrubieszowie, zainicjowałam i utworzyłam grupę wsparcia dla osób doświadczających przemocy. Od tamtej pory poszerzałam swoje umiejętności i doświadczenie pracując kolejno w ambulatoryjnych i stacjonarnych ośrodkach terapii uzależnień (w tym na oddziale detoksykacyjnym), gdzie prowadziłam terapię indywidualną oraz grupową dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Staż zawodowy odbyłam w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Pruszkowie.
Ukończyłam całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie pod patronatem PARPA. Jestem również absolwentką Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie IPZ PTP oraz wielu doskonalących szkoleń (m.in. z zaburzeń odżywiania, interwencji kryzysowej, Dialogu Motywującego, Racjonalnej Terapii Zachowań). Na poziomie magisterskim i podyplomowym ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej oraz Wyższą Szkołę Biznesu National Louis University w Nowym Sączu oraz Collegium Civitas.
Na co dzień związana jestem ze stacjonarnym ośrodkiem terapii uzależnień, w którym zajmuję się pracą z osobami z uzależnieniem oraz ich Rodzinami.
W pracy z Pacjentem najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji, która warunkuje wprowadzenie pożądanych zmian. Z mojej też perspektywy terapeuta współuczestniczy w procesie tych zmian – wspiera autonomię Pacjenta, wskazuje kierunek, ale nie narzuca rozwiązań, pomaga budować wewnętrzne zasoby i odwagę do podejmowania własnych decyzji.
Dbam o stały rozwój i doskonalenie poprzez uczestnictwo w szkoleniach. W pracy przestrzegam Kodeksu Etyki Zawodowej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.